info@prolineenerji.com.tr - 0212 728 85 86

Asansör Ups

BAS SERİSİ 1500-2000VA ASANSÖR UPS

 

BAS serisi UPS elektrik kesintilerinde kullanılmak üzere asansörler için özel olarak tasarlanmış, mikroişlemci tabanlı ve dijital kontrollü çalışan, uzun yıllar sıkıntısız kullanabileceğiniz mükemmel bir çözümdür. Line interaktif kesintisiz güç kaynakları şebeke akımı varken şebekedeki voltaj dalgalanmalarını regüle eder. Esas görevleri ise şebeke kesildiğinde ihtiyaç duyulan enerjiyi belirli bir süre temin etmektir.

 

Akıllı Batarya Yönetimi

Akü doluluk durumu, kapasitesi gibi değişkenlere bağlı olarak akü şarj akımını ve dolayısı ile şarj süresini değiştiren üç kademeli şarj imkânı sunar. En uygun akım ile şarj edilen akülerin kullanım ömrü kayda değer bir şekilde uzamaktadır.

Batarya Aşırı Şarj ve Deşarj Koruması

Akülerin aşırı şarj veya derin deşarjını engelleyen sistem ile akü kullanım ömrü uzatılır. UPS’in uzun süre şebekeye bağlı olmadan beklemesi sonucu derin deşarj olan aküleri bile tekrar şarj edebilme özelliği KL serisinde bulunmaktadır.

Cold Start – Aküden Başlatma

Şebeke elektriği yokken UPS’inizi doğrudan aküler üzerinden çalıştırabilirsiniz.

Otomatik Frekans Seçimi

İnvertör çıkış geriliminin şebeke voltajıyla aynı fazda olmasını sağlamak için şebeke fazını otomatik olarak izler. Bu sayede invertör modundan şebeke moduna geçiş transfer süresi minimuma iner.

Surge Koruması

Şebekedeki yıldırım vb. anlık yüksek gerilim dalgalanmalarını engelleyerek UPS’i ve yükünüzü bu dalgalanmaların olumsuz etkilerinden korur.

Kapalı Konumda Şarj

Cihaz OFF konumunda iken bile UPS’iniz şarj edilebilir.

Kısa Devre ve Aşırı Yük Koruması

Aşırı yük ve kısa devre durumlarında UPS kendini ve yükünüzü koruma altına alır. Böylelikle hem UPS’iniz hem yükünüz daha uzun süreler problemsiz olarak kullanılır.

Alarm Uyarı Sistemi

Kullanıcı dostu sesli ve görsel uyarı sistemi ile aşırı yük, kısa devre, şebeke durumu, batarya durumu vb. bilgileri sesli ve görüntülü olarak bildirir.

Otomatik Kapama

Şebekenin kesildiği durumlarda UPS’e yük bağlı değilse, akülerin boşalmaması için UPS’i OFF konumuna alır.

                                                   DÖKÜMANLAR